Достапни линкови

За Иран преговорите за нуклеарната програма се корисни


Иранскиот преговарач Хамид Баидинеџад
Иранскиот преговарач Хамид Баидинеџад изјави дека земјата имала корисни технички разговори со експертите на светските сили пред одржувањето на преговорите за наоѓање решение за нуклеарниот спор. Според него, разговорите во Виена им помогнале на двете страни подобра да ги разберат нивните позиции. Преставници на Иран и на шесте светски сили треба да се сретнат наредниот четврток на 8 април.
XS
SM
MD
LG