Достапни линкови

Јосиповиќ-судбината на хрватските граѓани се креира и во Брисел


Претседателот на Хрватска Иво Јосиповиќ
Претседателот на Хрватска Иво Јосиповиќ ги повика политичките партии во кампањата за Европарламентот да се фокусираат на европските теми, кои се однесуваат на хрватската улога во ЕУ и улогата на ЕУ во Хрватска. Според него, судбината на хрватските граѓани се креира и во Брисел. Тој порача дека бирачите нема да се збунат поради доставените 25 листи за избори за пратеници во Европарламентот.
XS
SM
MD
LG