Достапни линкови

Земјотрес во Грција


Земјотрес со интензитет од 5,6 степени по Рихтер го погоди јужниот дел на Грција, соопшти Институтот за геодинамика во Атина. Нема информации за предизвикана материјална штета и жртви. Епицентарот на потресот бил на 28 километри источно од островот Хидра и околу 89 километри јужно од Атина.
XS
SM
MD
LG