Достапни линкови

Попоски на средба на шефови на дипломатија во Атина


Никола Попоски, министер за надворешни работи на Македонија.
Министерот за надворешна работи на Македонија Никола Попоски денеска во Атина ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на Европската унија со земјите кандидати за членство.
Попоски, како што соопшти МНР, ќе учествува на состанокот на покана на високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика Кетрин Ештон и заменик премиерот и министер за надворешни работи на Грција Евангелос Венизелос.
XS
SM
MD
LG