Достапни линкови

Про - украински и про - руски демонстрации во Одеса


Мапа на Молдавија и Одеса
Во украинскиот град Одеса денеска се одржаа про -украински и про - руски демонстрации.
Таму про украинските демонстранти бараат оставка на градските власти бидејки ги сметаат за про руски.
Про руските активисти пак, бараат од рускиот претседател Владимир Путин да ги спаси од како што велат, украинските националисти.
XS
SM
MD
LG