Достапни линкови

Милитанти нападнаа воен комплекс во Јемен


Армијата на Јемен соопшти дека милитанти на Ал Каеда нападнале воен комплекс во пристанишниот град Аден, при што загинале најмалку шест војници и двајца цивили, како и 7 милитанти.
При тоа најмалку 11 лица биле повредени.Огранокот на Ал Каеда во Јемен се смета во моментов за една од најактивните ќелии на оваа терористичка мрежа.
XS
SM
MD
LG