Достапни линкови

На албански криминалец запленети 155 милиони евра


Швајцарските власти на албанецот Петрит Кама, познат како „Бос над босовите на златото“ му заплениле имот вреден 155 милиони евра, јави МИА од Тирана. Како што јавуваат медиумите, ова се случува по првпат во историјата по прашања од кривични дела во Швајрација. Кривичниот суд го реализира барањето на италијанскиот суд, кој барал да се блокира имотот на Петрит Кама по истрагата на вилата „Форт Нокс“, која вредела 188 милиони евра. Истрагата околу вилата почнала под сомнение дека тука се одивал најголемиот шверц со злато и сребро.
XS
SM
MD
LG