Достапни линкови

Временска прогноза - променливо облачно со сончеви периоди


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. До крајот на денот облачноста насекаде ќе се зголеми. Ќе дува и слаб југоисточен ветер. Утринската температура се движи од еден до 10, а дневната од 19 до 25 степени. Во Скопје слично време со температура до 23 степени.
XS
SM
MD
LG