Достапни линкови

Твитер одблокиран во Турција


Турската агенција за телекомуникации денеска ја укина дво-неделната забрана за користење Твитер, откако Уставниот суд одлучи дека блокирањето на Твитер е прекршување на слободата на изразување. Социјалните мрежи беа блокирани во Турција главно поради објавувањата на снимки и коментари поврзани со корупција во турската влада.
XS
SM
MD
LG