Достапни линкови

Уште 18 земји го ратификуваа договорот за оружјето


Седумнаесет земји членки на Европската унија и Ел Салвадор го ратификуваа договорот за регулирање на трговијата со оружје во светот. Амабсадорите на овие земји вчера ги предадоа документите со потписите на церемонијата во Обединетите нации, на првата годишнина од усвојувањето на овој договор. Сега бројот на оние што го имаат ратификувано изнесува 31, односно повеќе од неопходните 50 за да може договорот да стапи во сила.
XS
SM
MD
LG