Достапни линкови

Неуспешен обид за убиство на Мушараф


Первез Мушaраф
Поранешниот пакистански претседател Первез Мушaраф денеска избегнал атентат, јавуваат новинските агенции, повикувајќи се полициски извори. Според нив, бомба експлодирала кратко време пред да мине конвојот автомобили во кој бил и Мушараф на кого му се суди за предавство. Во експлозијата никој не бил повреден. Мушараф кој раководеше со Пакистан од 1999 до 2008 година во март лани се врати од егзил.
XS
SM
MD
LG