Достапни линкови

САД привремено прекинува проекти со Русија


Соединетите држави денеска соопштија дека привремено прекинуваат неколку проекти со Русија и оти парите за нив ќе бидат префрлени за инцијативи во Украина. Стејт департментот образложи дека ова е направено поради последните настани во регионот. Други детали за прекинувањето на билатералните проекти не се соопштени. Вашингтон ја обвинува Москва за анексијата на Крим.
XS
SM
MD
LG