Достапни линкови

Подметнати експлозии кај универзитетот во Каиро, има загинати


Најмалку две експлозии одекнале денеска пред универзитетот во Каиро, при што, според првичните информации, бил убиен еден полициски генерал, а три лица биле повредени. Целта на бомбашкиот напад биле полициските сили рапоредени кај универзитетот, кои имале задача да спречат протести на приврзаниците на соборениот претседател Мухамед Морси.
XS
SM
MD
LG