Достапни линкови

Временска прогноза - сончево, попладне нестабилно


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.
Утринската температура ќе се движи од нула до шест, а дневната од 19 до 25 степени.
Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе достигне до 23 степени.
XS
SM
MD
LG