Достапни линкови

Јахјага го осуди нападот врз полицајците


Косовската претседателка, Атифете Јахјага, остро го осуди нападот врз косовските полицајци во Зубин Поток, оценувајќи го како обид да се попречи функционирањето на демократскиот поредок и владеењето на законот во Косово.
Според неа, косовската полиција е инситуција која изградила доверба меѓу сите граѓани на Косово и таа ја гарантира безбедноста на сите.
XS
SM
MD
LG