Достапни линкови

Германија сега не е неопходно проширување на НАТО


Портпаролот на германската Влада Штефан Зајберт изјавил дека Сојузната Влада не гледа во овој момент неопходност за натамошно проширување на НАТО кон исток, пишува весникот подгорички Дан.
Според весникот, проширувањето на Алијансата не е тема на самитот а Владата на канцеларката Ангела Меркел соопшти дека проширување во овој момент не е приоритет.
XS
SM
MD
LG