Достапни линкови

НАТО не гледа повлекување на руските трупи


Генералниот секратар на НАТО Андерс фог Расмунсен изјави дека не видел докази оти Русија ги повлекува трупите од границата со Украина.
Тој зборувајки пред самитот на НАТО, прв по руската анексија на Крим, изјави дека Русија ги нарушила принципите врз кои беше направено партнерството НАТО – Русија поради што работите не се земаат здраво за готово.
XS
SM
MD
LG