Достапни линкови

Украина ќе прави воени вежби со НАТО


Украинскиот парламентот денеска одобри серија воени вежби со НАТО земјите во јужниот и западниот дел на земјата во Мај и Ноември, додека горниот дом на рускиот парламент го поништи договорот со Украина за црноморската флота.

Русија и Украина имаа договор за рента на седиштето на Црно морската руска флота на Крим и за дискаунт на рускиот гас за Украина до 2042 година.
XS
SM
MD
LG