Достапни линкови

На северот на Косово, повредени тројца полицајци


Косово - архива
Тројца припадници на Косовската полиција се повредени синоќа во пукотница во општина Зубин Поток во северниот дел на Косово.

Еден од повредените е пренесен во болница во Косовска Митровица, а останатите двајца побарале лекарска помош во Зубин Поток.

Косовските медиуми јавија дека во пукотницата кај Зубин Поток се повредени полицајци од српска националност, припадници на пограничната полиција.
XS
SM
MD
LG