Достапни линкови

Русија го намалува бројот на војници на границата со Украина


Украинското министертво за одбрана соопшти дека Русија го намалува бројот на војниците на границата со Украина, притоа не наведувајки уште колку руски војници се останати таму.. Во изминатиот месец Русија распореди илјадници војници на границата со Украина, што по анексијата на Крим, ја зголеми загриженоста од можна инвазија и врз источна Украина.
XS
SM
MD
LG