Достапни линкови

СЗО: во Либерија, смртоносна ебола


Светската здравствена организација соопшти дека Либерија потврдиле два случаи на смртоносна ебола во таа земја. Се верува дека од овој вирус во Либерија починале седумдесетина луѓе. Станува збор за многу заразна болест, која во својата акутна фаза, предизвикува повраќање, дијареа и надворешни крварење.
XS
SM
MD
LG