Достапни линкови

Шестмина загинати на локалните избори во Турција


Најмалку шест луѓе загинаа меѓу членови на сопернички партии на локалните избори во турските окрузи Шанлурфа и Хатај, јужна Турција, објави електорнското издание на весникот „Заман“.
Две лица загинаа, а деветмина се повредени во судири во округот Хатај.
Во спор меѓу две семејства, кои поддржувале различни кандидати во округот Шанлурфа, убиени се четворица, а осум лица се повредени
XS
SM
MD
LG