Достапни линкови

Кери и Лавров телефонски разговараа за украинската криза


Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров и американскиот државен секретар Џон Кери телефонски разговараа за украинската криза. Руското Министерство за надворешни работи соопшти дека денешниот повик бил инициран од страна на САД. Во соопштението се вели дека Лавров и Кери договарале тајминг и за следен контакт.
XS
SM
MD
LG