Достапни линкови

Временска прогноза - променливо облачно


Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно.Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 13 до 19 степени.
Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 17 степени.
Во наредните денови ќе преовладува претежно стабилно време. Од понеделник се очекува пораст на дневната температура.
XS
SM
MD
LG