Достапни линкови

Давитоглу - блокадата на Јутјуб е од безбедносни причини


Турскиот министер за надворешни работи Ахмед Давутоглу ја поддржа одлуката на Владата да се блокира пристапот до популарниот сајт за споделување видео материјали ЈуТјуб нагласувајќи дека тоа се прави поради национална безбедност.
Турската Влада вчера одлучи да биде блокиран пристапот до ЈуТјуб по објавувањето нови снимки од високи владини претставници. Блокирањето на ЈуТјуб се случува една недела откако таква мерка беше воведена за социјалната мрежа Твитер.
XS
SM
MD
LG