Достапни линкови

Инцидент во Тбилиси меѓу про и анти руски демонстранти


Тбилиси
Вчера во главниот град на Грузија, Тбилиси дошло до судири меѓу десетици про и анти руски демонстранти. Полицијата уапсила неколкумина учесници во конфликтот, кои се соочуваат со обвиненија за хулиганизам.
XS
SM
MD
LG