Достапни линкови

Сојуз пристигна на Меѓународната вселенска станица


Руската вселенска капсула Сојуз која превезува двајца руски и еден американски космонаут пристигна на Меѓународната вселенска станица. Во капсулата се наоѓаат Русите Александар Скортсов и Олег Артемаев и Американецот Стив Свонсон. Сојуз требаше да полета од Казахстан во средата, но поради проблеми со моторот операцијата беше одложена за два дена.
XS
SM
MD
LG