Достапни линкови

Конгресот на САД усвои закони за помош на Украина


Сенатот и Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска усвоија закони кои предвидуваат заем за Украина од милијарда долари, како и санкции за Русија по анексијата на Крим. Двата дома сега би требало да ги усогласат малите разлики меѓу двата закона пред да бидат испратени на потпис кај претседателот Барак Обама.
XS
SM
MD
LG