Достапни линкови

Пронајдена масовна гробница во БиХ


Arhiva
Во местото Оборци кај Доњи Вакуф, експерти на Институтот Босна и Херцеговина за исчезнати лица пронајдоа масовна гробница, за која се претпоставува дека крие посмртни останки на над сто жртви од војната во 90 - тите.

Медиумите пренесуваат претпоставки дека станува збор за цивили од Приједор од бошњачка националност, кои се убиени во изминатата војна на подрачјето на населбата Оборци.
XS
SM
MD
LG