Достапни линкови

Русија ослободи 6 украински офицери


Русија ослободи шест украински воени офицери приведени од страна на про-руските сили во Крим.

Пет украински офицери и натаму се во притвор. Про-руските сили по анексијата на Крим од Москва во текот на последните неколку недели упаѓаа во украински воени бази на Крим.

Портпаролот на Министерството за одбрана на Украина изјави дека е слободен и полковник Јулиј Мамчур, кој стана општо познат со тоа што им прокосеше на про-руските сили при опсадата неговата база пред речиси три недели.
XS
SM
MD
LG