Достапни линкови

Кери во Јордан за поттик на мировниот процес


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери денеска во Јордан е на разговори со палестинскиот лидер Махмуд Абас и со јорданскиот крал Абдула во обид да обезбеди продолжување на блискоисточниот мировен процес. До 30 идниот месец, според планираното, палестинците и израелците треба да постигнат некаков договор. Впрочем, како што јавуваат агенциите, Кери се обидувал да издејствува продолжување на овој рок.
XS
SM
MD
LG