Достапни линкови

Шефот на полската дипломатија Радослав Сикорски и еврокомесарот за проширување Штефан Филе денеска во Киев се на разговори со украинските власти. Полска е голем поддржувач на новата украинска влада и на нејзините аспирации за побилски односи со Европската унија.
XS
SM
MD
LG