Достапни линкови

Руското знаме на сите воени објекти на Крим


Руското знаме денеска е истакнато на сите воени касарни и згради на Крим, соопшти началникот на Генералштабот на руските сили генерал Валериј Герасимов. Русија ја презеде воената контрола врз Полуостровот во период од три недели. Украинските војници кои решиле да ја продолжат службата во украинските сили ќе бидат вратени во Украина, изјави Герасимов.
XS
SM
MD
LG