Достапни линкови

Украина со забрана за руските екипажи да излегуваат од авионите


Русија ги обвини украинските власти дека им забранувале на руските екипажи да излезат од авионите по слетувањето на аеродромите во Украина. Руското министерство за надворешни работи оцени дека станува збор за кршење на меѓународното право и претставува закана по безбедноста на цивилното воздухопловство. Тензиите меѓу Русија и Украина се интензивираа по руското анектирање на Крим.
XS
SM
MD
LG