Достапни линкови

Кабул - зголемена безбедност


Во Авганистан, безбедноста е зголемена во Кабул по самоубиствениот напад на милитантите врз канцеларија изборната комисија.
Најмалку девет лица, двајца полицајци , двајца цивили и петмина напаѓачи - беа убиени во престрелката .
Талибанците , кои ветија дека ќе ги нарушат претседателските избори на 5 април, ја презедоа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG