Достапни линкови

На уште стотици осомничени за насилства во Египет им се заканува смртна казна


Во Египет денеска продолжува судскиот процес против уште околу 700 лица за насилствата во земјата за време на протестите во август, минатата година. За истите обвиненија, судот вчера им изрече смртни казни на 529 лица, главно приврзаници на соборениот претседател Мухамед Морси. Поголемиот дел од осудените се во бегство.
XS
SM
MD
LG