Достапни линкови

Вежба на руските ракетни сили во Сибир


Руската армија денеска започнала вежби на ракетните сили во Сибир, јави Интерфакс. Портпарол на руските стратегиски ракетни сили изјавил дека околу 10 илјади војници ќе учествуваат на вежбата во западен Сибир и во регионот на јужен Урал, кои ќе траат до 29-ти овој месец.
XS
SM
MD
LG