Достапни линкови

Временска прогноза: Променливо облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со сончеви периоди, во крајните западни делови ќе има услови за слаб локален дожд, на планините со слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 10 до 17 степени. Во Скопје слично време, со дневна температура од околу 14 степени.
XS
SM
MD
LG