Достапни линкови

Нови индикации за малезискиот авион


Philippines -- Students hold placards in solidarity with families of the passengers of the missing Malaysia Airlines flight MH370 plane during a candle light vigil at the university belt in Manila on March 13, 2014.
Има нови потенцијални индикации за тоа што можело да му се случи на исчезнатиот малезиски авион. Француските власти соопштија дека сателитските снимки покажуваат „пловечки остатоци“ во југоисточниот дел на Индискиот Океан. Кинески и австралиски снимки веќе покажаа слично нешто во одалечените австралиски мориња. Ова е трета недела од потрагата по авионот со 239 патници што исчезна на 8 март. Австралискиот премиер Тони Абот изјави дека има зголемување на надежта за напредок во потрагата по авионот.
XS
SM
MD
LG