Достапни линкови

Москва ги задржува правата да одговори реципрочно на санкциите


Руското министерство за надворешни работи соопшти дека Москва ги задржува правата да одговори реципрочно на санкциите од западот. Во соопштението санкциите од ЕУ се опишани како „ разведени од реалноста“ . Во продолжение е наведено дека Русија се надева оти мисијата на ОБСЕ во Украина ќе помогне да се надмине „внатрешната украинска криза и “ дека ќе се престане со „националистичкото разбојништво “ во земјата.
XS
SM
MD
LG