Достапни линкови

Талибанци убиле 9 лица во хотел во Кабул


Хотел Серена, Кабул
Најмалку 9-мина цивили, вклучувајки и 4 жени и две деца, биле убиени при денешниот напад на талибанците врз луксузниот хотел Серена во Кабул, Авганистан. Полицијата соопшти дека напаѓачите успеале да влезат во хотелот, каде што се криеле неколку часа, по што отвориле оган врз гостите во ресторанот. Четворицата напаѓачи, полицијата ги убила во акцијата.
XS
SM
MD
LG