Достапни линкови

Во Украина уапсен директорот на Нафтогаз


Јевген Бакулин од Нафтогаз и шефот на Газпром, Алексеј Милер
Украинската полиција го упаси директорот на државната компанија за енергија Нафтогаз, Јевген Бакулин поради сомневање за корупција. Министерот за внатрешни работи Арсен Аваков соопшти дека полицијата истражува три одвоени случаи на корупција во трговијата со гас, за износ од околу 4 милијарди долари. Бакулин е осомничен за предводник на криминална група, во која биле високи сегашни и поранешни членови на владата на Украина.
XS
SM
MD
LG