Достапни линкови

Засега без успех потрагата по малезискиот авион


Австралиските обиди за откривање на остатоците на исчезнатиот малезиски авион на Индискиот океан засега биле неуспешни. Претходно, на снимки добиени преку сателит биле забележани два пловечки објекта на околу 2300 километри западно од Австралија за кои се верува дека се делови на авионот 23д луѓе кој исчезна на 8 март на летот меѓу Куала Лумпур и Пекинг. Остатоците беа забележани пред шест денови и оттогаш трае потрагата по нив. Некои веруваат дека во меѓувреме тие потонале.
XS
SM
MD
LG