Достапни линкови

Исламски милитанти зазеле село во Ирак


Исламски милитанти денеска ја презеле контролата врз едно село во северниот дел на Ирак. Во ова подрачје кое е на 200 километри северно од Багдад веќе неколку недели траат борби меѓу сунитите и шиитите. Во други делови на Ирак, каде што се одбележува денот на пролета Норуз имало неколку напади при што загинале најмалку 16 луѓе.
XS
SM
MD
LG