Достапни линкови

Времето денеска-сончево со мала облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб претежно јужен ветер.
Температурата ќе се движи од 13 до 23 степени.
Во Скопје и околината слично време со температурата до 21 степен.
До недела ќе се задржи стабилно, суво и топло време, со умерено висока вредност на УВ - индексот која ќе биде околу 5. Од понеделник следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд.
XS
SM
MD
LG