Достапни линкови

Оланд - нема да има самит ЕУ - Русија


Францускиот претседател Франсоа Оланд изјави дека планира да го откаже самитот меѓу ЕУ и Русија закажан за Јуни, поради руската анексија на украински Крим. Оланд ова го изјави пред самитот на Европската Унија во Брисел.
XS
SM
MD
LG