Достапни линкови

Турција - 6 лица убиени пред Завод за статистика


Турските медиуми јавија дека вооружено лице уби шест луѓе во источна Турција а потоа се самоуби.

Според новинската агенција Анадолија инцидентот се случил пред Заводот за на провинцијата Карс.

"Хуријет" пак наведува дека напаѓачот бил поранешен вработен кој неодамна беше отпуштен од работа од Институтот.
XS
SM
MD
LG