Достапни линкови

Руско знаме на штабот на украинската морнарица во Севастопол


Како што се јавува од Севастопол, про руски сили влегле во главниот штаб на украинската морнарица и на зградата го поставиле руското знаме.

Според руските новински агенции, неколку стотици про – руски демонстранти, меѓу кои и членови на кримските „самоодбранбени“ сили демонстрирале пред базата а потоа насилно влегле во зградата.

Тие, според портпарол на украинската морнарица, не биле вооружени и барале од украинските војници да заминат. Нема известувања за насилство. Украинските војници се надвор од главната зграда.
XS
SM
MD
LG