Достапни линкови

САД најавија нови санкции против Русија


Џеј Керни
Белата Куќа соопшти дека Соединетите Држави планираат да воведат нови снакции против Русија, откако Москва го анектира украински Крим. Портпаролот на Белата Куќа, Џеј Керни изјави дека САД ја осудуваат анексијата и оти никогаш нема да ја признаат.
XS
SM
MD
LG