Достапни линкови

Бајден: меѓународната изолација врз Русија ќе се зголеми


Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска во Варшава изјави дека руската агресија на Крим не преставува ништо друго туку грабнување територии. Бајден додаде дека меѓународната изолација на Русија ќе се зголемува и оти ќе следуваат дополнителни санкции доколку Москва ја продолжи таквата политика. Тој изјави дека колективната безбедност останува врз основите на НАТО.
XS
SM
MD
LG